Kategoria: Aktualności

  • Koncert kolęd i pastorałek

    Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, który odbył się 22 grudnia 2022

    https://youtu.be/XUckM9CQsi4
  • Koncert kolęd i pastorałek ludowych

    Zapraszamy do wysłuchania koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci uczestniczących w projekcie „Ogniska Muzyki Tradycyjnej” organizowanym przez NIMiT. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu OGNISKA MUZYKI TRADYCYJNEJ 2022 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i TańcaTradycyjnego w NIMiT. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Produkcja NIMiT © 2022 / FMT © 2022 #narodowy_instytut_muzyki_i_tanca #pracowniamuzykiitancatradycyjnego #ogniskamuzykitradycyjnej #mkidn_gov_pl @MINITpolska @mkdin #muzycznaruszkowice

    (więcej…)
  • VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KOMPOZYTORACH

    VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KOMPOZYTORACH

    12 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Borkowicach odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach. Tegoroczna edycja poświęcona została życiu i twórczości wybitnemu kompozytorowi Romualdowi Twardowskiemu.
    W konkursie uczestniczyły 4 szkoły muzyczne z Opoczna, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej i Ruszkowic.
    Po sprawdzeniu prac konkursowych  Jury w składzie: Piotr Sieczka, Krzysztof Porębski, Marcin Rogalski przyznały następujące nagrody i wyróżnienia:

    (więcej…)
  • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    10 listopada 2022 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, poprzedzone koncertem w wykonaniu uczniów klas drugich. Zapraszamy do wysłuchania koncertu na nasz kanał YouTube:

  • Koncert pierwszoklasistów

    Zapraszamy do obejrzenia premiery koncertu pierwszaków na naszym kanale YouTube

    https://youtu.be/LRxyDHUktzM
  • Audycja muzyczna

    Audycja muzyczna

    W piątek, 27 maja odbyła się audycja muzyczna, w której zaprezentowali się uczniowie klasy fletu pani Justyny Woś, oraz klarnetu pana Piotra Sieczki. Przy fortepianie towarzyszył im pan Paweł Skowroński. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia

    (więcej…)
  • Sukces Wiktorii Brola

    W VI Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I i II stopnia, Kielce 10-13 marca 2022 r. – Wiktoria Brola na trąbce zdobyła wyróżnienie. Akompaniował pan Marcin Rogalski. Wiktoria uczy się w klasie pana Karola Wójcickiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy 🙂

    Nagranie z konkursowego występu Wiktorii dostępne jest na naszym profilu Facebook:

  • Sukcesy Alicji Gołyska i Leny Dyderskiej

    Podczas konkursu pianistycznego „Od Bacha do współczesności”, odbywającego się w Radomiu, nasze uczennice Alicja Gołyska, uczennica pana Marcina Rogalskiego i Lena Dyderska z klasy pani Urszuli Adamczyk-Rudzińskiej zdobyły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Młodym pianistkom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

    (więcej…)
  • Koncert świąteczny

    Zapraszamy na emisję koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Startujemy o godzinie 18.00 w pierwszy i drugi dzień Świąt 🙂

    https://youtu.be/7cJAevgGqUc

    część druga:

    https://youtu.be/W1MsKI0BqVs