Kategoria: Nasze sukcesy

sukcesy naszych uczniów, oby jak najczęściej

  • Kolejny sukces teoretyków!!!

    Warszawa zdobyta przez nasze uczennice😃 spektakularny sukces w Warszawie!!!

    W piątek, 13 (!) lutego w Szkole Muzycznej I stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie odbył się IV Międzyszkolny zimowy Konkurs Wiedzy o Instrumentach ,,Brawo orkiestra!”. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie, wymagał od uczestników ogromnego poświęcenia i pracy. Zadania konkursowe obejmowały: rozpoznawanie utworów orkiestrowych różnych kompozytorów, rozpoznawanie barw instrumentów orkiestrowych oraz ogólna wiedza na temat instrumentów muzycznych. Nasze uczennice przygotowane wspaniale przez Pana Krzysztofa Porębskiego osiągnęły doskonałe wyniki:

    I miejsce ex aequo – Gabriela Rakowska i Karina Kaźmierczyk

    II miejsce – Lena Kaleta

    Serdeczne gratulacje dla uczennic i ich nauczyciela!!!

  • IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach

    3 grudnia w naszej szkole odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach „Życie i twórczość Ludomira Różyckiego”. W konkursie uczestniczyło 6 szkół muzycznych z:

    Warszawy, Skarżyska-Kamiennej, Opoczna, Kozienic, Sienna i Ruszkowic. Jury w składzie: Piotr Sieczka, Krzysztof Porębski, Karol Wójcicki i Mateusz Wróblewski przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

    Grand Prix: Magdalena Lorenc

    I miejsce: Wiktoria Brola

    II miejsce: Zofia Zawada

    III miejsce ex aequo: Hanna Żądło, Patryk Rataj

    Wyróżnienia: Urszula Majdak, Lena Włodarczyk, Szymon Seremak, Kacper Wicha, Klaudia Ciach, Pola Andrzejewska

    Serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa Porębskiego za przygotowanie konkursu. Wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

    (więcej…)
  • Sukcesy Leny Narożnik

    Nasza utytułowana flecistka, Lena Narożnik ponownie zdobywa laury. W XXII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie (28 listopada 2024) zdobyła TRZECIE MIEJSCE!

    Z kolei w VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Gdowie Lena zdobyła wyróżnienie. Nauczycielką Leny Narożnik jest nieustannie pani Małgorzata Kacperska.

    Utalentowanej uczennicy gratulujemy i czekamy na następne sukcesy!

    (więcej…)
  • Sukces dęciaków

    W Kozienicach odbył się VIII Kozienicki Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych o nagrodę Św. Mikołaja. Jakub Majchrzak, uczeń pana Karola Wójcickiego zdobył WYRÓŻNIENIE, a Stanisław Gołąbek i Patryk Rataj z klasy pana Dawida Cichawy, zdobyli TRZECIE MIEJSCA w swoich kategoriach. Serdecznie gratulujemy!

    (więcej…)
  • Sukces teoretyków

    Uczennice naszej szkoły najlepsze w Polsce!!! Odniosły spektakularny sukces w Dębicy

    ​13 marca 2023r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kompozytorach Ikony Polskiej Muzyki Współczesnej „życie i twórczość Krzysztofa Pendereckiego”. W konkursie uczestniczyły szkoły muzyczne m.in.: z Warszawy, Wrocławia, Opola, Krakowa, Myślenic, Kielc, Gorlic, Nowego Targu, Lublina, Dębicy, Jasła, Suchej Beskidzkiej, Czasławia.

    (więcej…)
  • Sukces Mai Grusieckiej

    Sukces Mai Grusieckiej

    Maja Grusiecka, uczennica pana Marcina Rogalskiego zdobyła wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Muzyczne Obrazy” w Radomiu.

    (więcej…)
  • Sukces Leny Narożnik

    Sukces Leny Narożnik

    Lena Narożnik, uczennica klasy fletu pani Małgorzaty Kacperskiej, zdobyła DRUGIE MIEJSCE w bardzo mocno obsadzonym VI Ogólnopolskim Konkursie Fletowym, który odbył się w Gdowie.

    (więcej…)
  • Sukces zespołu ludowego Borki!!!

    Sukces zespołu ludowego Borki!!!

    Kolejny sukces! Zespół ludowy Borki zajął II MIEJSCE w IV Ogólnopolskim Konkursie Folklorystycznym „Inspiracje folklorystyczne w muzyce artystycznej – działalność Oskara Kolberga” była to edycja online. Organizatorami konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli. Gratulujemy uczniom oraz nauczycielom Pani Iwonie Sosnowskiej oraz Panu Karolowi Sionkowi.

    https://youtu.be/qR8i5-Ipkr4
  • Sukces teoretyków!!!

    Sukces teoretyków!!!

    Szkoła Muzyczna w Ruszkowicach najlepsza na I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Serockim w Nadarzynie!!!

    (więcej…)
  • Sukces Alicji Rojek

    Sukces Alicji Rojek

    W odbywającym się w Kielcach VI Świętokrzyskim Festiwalu Instrumentów Szkół Muzycznych I i II stopnia uczennica klasy klarnetu pana Piotra Sieczki zdobyła wyróżnienie I stopnia. Uczennicy akompaniował pan Paweł Skowroński.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów