• korytarz Szkoły Muzycznej
    korytarz Szkoły Muzycznej
  • wyjazd do Wiednia
    wyjazd do Wiednia
  • sala perkusyjna
    sala perkusyjna
  • Wieczór kolęd 2019
    Wieczór kolęd 2019
  • budynek Szkoły
    budynek Szkoły
  • Szkoła
    Szkoła

Kanon literatury muzycznej

Utwory na zaliczenie audycji muzycznych dla klas IV/4 i VI/6

Kanon Literatury Muzycznej

  1. Bogurodzica
  1. Mikołaj z Radomia – Alleluja

Gaude Mater Polonia

Mikołaj Gomółka – Melodie na psałterz polski, Psalm 47 Kleszczmy rękoma

Giovanni Pierluigi da Palestrina – Missa Papae Marcelli (Kyrie)

Antonio Vivaldi – Cztery pory roku – Koncert Wiosna (cz. I) , Lato(cz. III)

  1. Jan Sebastian Bach – Toccata i fuga d-moll (BWV 565)
  1. J.S. Bach – Aria na strunie G z suity D – dur nr 3
  1. J.S. Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec, cz. I
  1. J. S. Bach – Wielka Msza h-moll (Kyrie)
  1. Jerzy Fryderyk Händel – Alleluja z Oratorium Mesjasz
  1. Józef Haydn – SymfoniaG-dur op. 92 Oksfordzka (cz. IV)
  1. Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada Eine kleine Nachtmusik (cz. I)
  1. W.A. Mozart – Symfonia g – moll nr 40 (cz. I)
  1. W.A. Mozart – Marsz turecki z sonaty fortepianowej A – dur
  1. W.A. Mozart – Requiem – Dies Irae
  1. Ludwig van Beethoven – Dla Elizy
  1. L.van Beethoven – Sonata księżycowa cis-moll
  1. L.van Beethoven – V Symfonia c-moll (cz. I) , IX Symfonia d-moll (cz. IV)
  1. Fryderyk ChopinEtiuda c – moll Rewolucyjna op.10 nr 12

F. Chopin – Polonez A-dur op. 40 nr1

  1. F. Chopin – Mazurek B-dur op.7 nr1

  1. F. ChopinKoncert fortepianowy e – moll op. 11 (cz. I)
  1. Stanisław MoniuszkoPieśń Prząśniczka
  1. S. Moniuszko – Mazur z opery Straszny Dwór
  1. Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D – dur op. 4
  1. Franciszek Schubert – Pieśń Król Olch
  1. Robert Schumann – Sceny dziecięce( Marzenie)
  1. Edward Grieg – I Suita Peer Gynt (Poranek, w Grocie Króla Gór)
  1. Piotr Czajkowski – Koncert fortepianowy b-moll op.23 (cz. I)
  1. Felix Mendelssohn – Marsz weselny z suitydo dramatu Sen nocy letniej

Camille Saint-Saëns – Karnawał zwierząt (Słoń, Łabędź, Skamieliny)

Claude Debussy – Światło księżyca

  1. Maurycy Ravel – Bolero
  1. Karol Szymanowski – Mity (Źródło Aretuzy)
  1. Witold Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego
  1. Grażyna Bacewicz – Oberek

Henryk Mikołaj Górecki – Totus Tuus

Wojciech Kilar – Polonez z filmu Pan Tadeusz

Krzysztof Penderecki – Tren Ofiarom Hiroszimy